SteerAds
Google AdsStratégieGuide

Google Ads pro nemovitosti: generování leadů 2026

Francouzský realitní trh vychází z 24měsíční krize a rok 2026 se opět stává bojištěm pro Google Ads. Sektor má ale dva trhy v jednom — záměr kupujícího a záměr prodávajícího — které vyžadují opačné strategie. Kompletní metoda pro agentury, developery a tržiště: hyper-lokální geo-targeting, lead formuláře vs. landing page, CRM kvalifikace Leeloo/Apimo/Hektor, offline tracking closingu na cyklech 6–18 měsíců a ROAS kalibrovaný na skutečnou provizi, ne na hrubý lead.

Elon
ElonB2B & Enterprise PPC Strategist
···11 min čtení

Průměrný CPC na klíčových slovech "estimation immobilière" ve Francii ve Q4 2025: mezi 3,80 a 7,20 € podle napjatých zón, s mediánovou mírou konverze lead → podepsaný mandát pozorovanou mezi 8 a 14 % na účtech, které sledujeme (agregovaná data Google Ads 2025–2026). Na klíčových slovech kupujícího ("appartement à vendre [město]") CPC klesá na 0,80–2,40 €, ale míra konverze lead → smlouva nepřesahuje 2–4 % — kupující navštíví 4–7 agentur před podpisem. Tato asymetrie mění vše při pilotáži realitního Google Ads účtu v roce 2026.

Francouzský realitní trh vychází ze 24 měsíců krize (základní sazby ECB, zmrazení transakcí starší výstavby, pokles objemu prodejů 2023–2024 o 18–22 % dle notářů Francie). Rok 2026 znamená obnovu, ale s pozměněnou strukturou poptávky — prodávající jsou méně ochotní snižovat ceny, kupující jsou náročnější na kvalifikaci, cykly se prodlužují. Pro agentury, developery a tržiště se Google Ads znovu stává sporným akvizičním kanálem, ale s novým požadavkem: pilotovat na skutečné provizi, ne na hrubém leadu. Tento článek rozvíjí kompletní metodu, od výběru záměru přes offline sledování až po kalibraci ROAS na dlouhý cyklus. Pro základy měření viz náš průvodce offline konverzemi CRM jako doplněk.

Realitní trh v roce 2026: kontext SEA po krizi

Francouzský realitní trh v roce 2026 je trhem dvou rychlostí. Nová výstavba zůstává omezena postupným koncem Pinelu, rostoucími náklady na výstavbu (+22 % kumulovaně 2021–2025) a setrvačností developerů v programech zahájených před krizí. Starší výstavba se zotavuje rychleji, podpořena stabilizací základních sazeb kolem 2,75–3,25 % dle Banque de France v Q1 2026, ale s objemem transakcí stále 12–18 % pod vrcholem z roku 2021. Pro Google Ads to znamená návrat konkurence v aukcích na prodejní záměr po 2 letech odchodu mnoha agentur.

Konkrétně CPC na klíčových slovech prodejního záměru ("estimation maison gratuite", "combien vaut mon appartement", "vendre rapidement [město]") vzrostly o 35–55 % mezi Q4 2024 a Q1 2026 ve sledovaných zónách. CPC na klíčových slovech kupujícího stagnovaly nebo mírně klesly, protože tržiště (SeLoger, Leboncoin, Bien'ici, Logic-Immo) absorbují rostoucí podíl záměru kupujícího přes SEO a vertikální portály. Pro nezávislou agenturu je důsledek jasný: stalo se rentabilnějším lovit prodávající (kde mají tržiště menší strukturální výhodu) než kupující (kde dominují).

3 obchodní segmenty a jejich realita SEA v roce 2026:

  • Nezávislé realitní agentury — model provize z mandátu, ICP vlastníci svého bydliště v mobilitě (stěhování, dědictví, rozvod, větší koupě). Cílové CPL prodávající: 80–160 €, konverze 8–14 %, průměrná hodnota mandátu 5–12 tis. €.
  • Franšízové sítě agentur (Century 21, Laforêt, Orpi, Guy Hoquet atd.) — centralizované rozpočty head office + místní rozpočty podle agentury. Často v MCC Google Ads pro pilotáž desítek místních účtů současně.
  • Developeři nové výstavby — model prodeje programu, ICP prvonabyvatele nebo investoři LMNP. Cílové CPL kupující: 40–90 €, konverze 2–5 % na schůzce v showroomu, hodnota prodaného bytu 200–450 tis. €.
  • Tržiště a portály — model leadů prodávaných agenturám nebo display reklamy. Logika audience-first, pro tento článek zaměřený na přímé inzerenty není relevantní.

Náš LTV kalkulátor se scénáři marží vrátí hrubé LTV + LTV po marži za 12–36 měsíců.

Pro nezávislé agentury je to ekonomická mezera (LTV 5–12 tis. € vs. CPC 4–7 €), která dělá Google Ads strukturálně atraktivním — za podmínky pilotáže na skutečné provizi, ne na objemu leadů. Tato disciplína je přesně to, co většina veřejných benchmarků postrádá.

Záměr kupujícího vs. záměr prodávajícího: 2 opačné strategie

Nejčastější chyba v realitním Google Ads: zacházet se záměrem kupujícího a prodávajícího jako s jedním trhem. Jsou to dva opačné trhy v CPC, CR, LTV, geografickém cílení a reklamní kreativě. Kampaň, která oboje mísí ve stejné skupině reklam, je kampaní, která současně podvýkonem na obou frontách — Smart Bidding nemůže optimalizovat dva protichůdné cíle.

Záměr prodávajícího (odhad, mandát) — zlatý důl:

  • Typická klíčová slova: "estimation maison [město]", "vendre appartement rapidement", "combien vaut ma maison", "agence immobilière estimation gratuite", "mandat exclusif vs simple".
  • Typický měsíční objem ve střední zóně (50–150 tis. obyvatel): 800–2 500 měsíčních vyhledávání kumulovaně.
  • Mediánový CPC: 3,80–7,20 €, s vrcholem 9–12 € na hyper-záměrových dotazech ("vendre maison urgent [město]").
  • Míra konverze landing: 6–12 % dle kvality formuláře a pobídky (bezplatná zpráva o odhadu, schůzka s expertem).
  • Konverze lead → podepsaný mandát: 8–14 % za 30–60 dní.
  • LTV: průměrná provize 5 000–12 000 € bez DPH, plus stabilizovaný objem 2025–2026.

Záměr kupujícího (upozornění, prohlídka) — objem, ale malá loajalita:

  • Typická klíčová slova: "appartement T3 à vendre [čtvrť]", "maison avec jardin [město]", "immobilier [město] pas cher", "biens à vendre [PSČ]".
  • Měsíční objem: masivní, ale z velké části zachycen SeLoger/Leboncoin/Bien'ici/Logic-Immo.
  • Mediánový CPC: 0,80–2,40 €, mnohem dostupnější.
  • Míra konverze landing: 3–6 % (kupující chce porovnávat, ne se hned zavazovat).
  • Konverze lead → smlouva konkrétně s vaší agenturou: 2–4 %, protože současně konzultuje 4–7 agentur.
  • LTV: podobná provize 5–10 tis. €, ale pravděpodobnost, že VY budete finální agenturou, je nízká.
Asymetrie, která mění vše :

Při ekvivalentním rozpočtu 1 € vydaný na záměr prodávajícího generuje 3–5× více inkasované provize než 1 € vydaný na záměr kupujícího — i když CPC prodávajícího je 3× vyšší. Důvod: loajalita. Prodávající, který u vás podepíše exkluzivní mandát, je vám loajální až do prodeje. Kupující zůstává motýlem mezi 4–7 agenturami. Upřednostněte prodávajícího v 60–70 % rozpočtu pro klasickou agenturu, pokud nemáte strukturální výhodu v akvizici (např. unikátní exkluzivní portfolio v regionu).

Strukturální důsledky:

  • Oddělené kampaně podle záměru. Žádné míchání. Search "Prodávající" a Search "Kupující" jsou 2 oddělené kampaně Google Ads s oddělenými rozpočty, oddělenými kreativami, oddělenými cílovými CPA.
  • Oddělené landing page. Jedna landing "Bezplatný odhad do 48 hodin" pro prodávající, jedna landing "Najděte svůj budoucí domov v [město]" pro kupující. Žádná společná stránka. Viz náš průvodce konverzními landing page.
  • Oddělený Smart Bidding. Různé cílové CPA: 80–160 € na Prodávajícího, 25–50 € na Kupujícího. Stejný cílový CPA pro obojí by byl nesmyslný.
  • Různé cílové publikum. Pro Prodávajícího potvrzení vlastníci (in-market publika "Real Estate / Sellers"). Pro Kupujícího in-market "Real Estate / Buyers". Různá strategie Customer Match pro každý tok.

Pro developery nové výstavby se logika obrátí: 80 % Kupující (máte program k prodeji, mandáty nepotřebujete), 20 % povědomí/brand. Klasické agentury obrátí: 60–70 % Prodávající, 30–40 % Kupující.

Hyper-lokální geo-targeting: město, čtvrť, radius

Reality jsou ze své podstaty hyper-lokální business. Agentura v Lyonu 6. obvodu nemá žádnou šanci vyřídit mandát v 9. obvodu — skutečná obchodní zóna je maximálně 2–8 km v husté městské oblasti, 15–30 km v příměstské oblasti. Pro Google Ads to znamená, že standardní geografické cílení "Francie" nebo "Auvergne-Rhône-Alpes" je rozpočtovou katastrofou. Přesnost geo je stejně důležitá jako výběr klíčového slova.

3 úrovně geo cílení Google Ads pro reality:

  • Cílení podle města (INSEE obce) — nejjednodušší, automatické vyloučení sousedních irelevantních obcí. Relevantní pro střední města (30–200 tis. obyvatel), kde obchodní zóna = obec.
  • Cílení podle radiusu — okolo adresy agentury, typicky 3–5 km v hustém centru, 10–20 km v příměstské oblasti. Flexibilnější než cílení obec, zejména na administrativních hranicích.
  • Cílení podle čtvrti nebo PSČ — pro Paříž, Lyon, Marseille, kde je obec příliš velká. Cílit podle obvodu nebo clusterů PSČ. Hektor a Apimo často umožňují export dotazů podle mikrozonální kalibrace.

Postup geo kalibrace ve 4 krocích:

  1. Identifikovat skutečnou obchodní zónu z vašeho CRM. Extrahovat posledních 100 podepsaných mandátů a geolokalizovat. Zóna obsahující 80 % mandátů = vaše Google Ads zóna.
  2. Definovat odpovídající radius nebo seznam obcí. Upřednostnit explicitní seznam, pokud zóna není kruhová (např. vyloučení irelevantní čtvrti).
  3. Aktivovat možnost "Osoby v cílené oblasti" (ne "Osoby se zájmem o oblast"). Jinak oslovíte i expatrienty vracející se, kteří hledají koupi ve vašem městě, ale bydlí 800 km daleko — relevantní pro Kupujícího, ne pro Prodávajícího.
  4. Bid modifier podle zóny v Search Kupující. Zvýšit +20–30 % na PSČ, kde je vaše zásobárna soustředěna, snížit -15 % ve vedlejších zónách.
Časté geo chyby :

Cílit "celá Francie" na Search Prodávající s myšlenkou škálování. Katastrofální výsledek pozorovaný v auditu: 75–85 % rozpočtu vyplýtvaného na dotazy mimo obchodní zónu (vlastník v Bordeaux žádající odhad od vaší pařížské agentury nikdy nesežene mandát). Přísné geo filtrování je v realitách nezbytné. Chcete-li geograficky škálovat, vytvořte 1 kampaň na zónu, ne 1 kampaň pro Francii.

Zvláštní případ franšízových sítí: síť řídící 80 místních agentur musí používat MCC účet s 1 podúčtem na agenturu (nebo cluster agentur) pro oddělené geo pilotáže, variabilní místní rozpočty a správné přiřazení leadů dané agentuře. Pro kompletní MCC strategii viz náš průvodce strategií MCC pro více účtů.

Lead formuláře Google Ads vs. landing page: číselné srovnání

Nativní Google Ads lead formulář je formulář, který se otevírá přímo ve SERP nebo v rozšíření reklamy, bez přesměrování na web. Uživatel klikne, uvidí předvyplněný formulář se svými informacemi Google (jméno, e-mail, telefon) a potvrdí 2 kliknutími. Oficiální dokumentace v podpoře Google Ads. Je to ideální nástroj pro objemný top-funnel. Ale v realitách musí být jeho použití nuancováno.

Srovnání výkonu Lead Form vs. Landing Page v realitách:

Pro výpočet + benchmarky dle sektoru náš bezplatný CPL kalkulátor dává mediány Francie 2026.

Čtení tabulky: lead formulář generuje 2–4× více hrubých leadů při CPL o 50 % nižším — povrchně skvělé. Ale míra kvalifikace se zhroutí: polovina leadů není dosažitelná (chybná telefonní čísla, falešná čísla, odpadkové e-maily) a z dosažitelných míra konverze klesá, protože kontakt nevyvinul skutečné úsilí. Výsledné CAC mandátu je u obou zařízení přibližně stejné — ale s 2–3× větší obchodní prací na zpracování objemu junk Lead Form.

Naše doporučení podle případu použití:

  • Lead formulář Google Ads — pro široká informační klíčová slova ("prix au m2 [město]", "marché immobilier [město]"), pro developery nové výstavby, kteří chtějí naplnit databázi potenciálních klientů k opětovnému kontaktu za 6–18 měsíců, nebo pro agentury, které chtějí otestovat novou geo zónu bez investice do landing page.
  • Dedikovaná landing page — pro transakční klíčová slova s vysokým záměrem ("vendre maison rapidement", "estimation appartement urgent"), pro jakoukoli seriózní akviziční kampaň mandátů, pro prémiové agentury filtrující úsilím. Zůstává standardem.
  • Hybridní — hlavní landing page + lead formulář jako rozšíření reklamy na určitá klíčová slova. Umožňuje zachytit 2 profily ve stejné kampani.

Budování landing page, která konvertuje:

  • Jasný příslib v H1 ("Bezplatný a nezávazný odhad vaší nemovitosti do 48 hodin").
  • 1 formulář above the fold, maximum 4–5 polí (jméno, telefon, e-mail, adresa nemovitosti, typ).
  • Prvky ujištění: fotografie týmu, roky zkušeností, počet podepsaných mandátů v roce 2025.
  • 1 nedávná recenze prodávajícího s křestním jménem + čtvrť.
  • Explicitní výzva k akci: "Požádat o odhad" (ne "Odeslat").
  • Důkazy o lokalitě: mapa sektoru, zmínka čtvrti v H2.
  • Jasný souhlas GDPR s checkboxem.

Pro hlubší práci s mechanikou landing viz náš kompletní průvodce konverzními landing page. Kvalita landing určuje 60–70 % finálního CAC ve většině veřejných benchmarků.

CRM kvalifikace: integrace Leeloo, Apimo, Hektor

CRM je nejdůležitějším nástrojem kvalifikace realitního Google Ads účtu. Bez něj pilotujete na hrubém leadu — což se rovná optimalizaci šumu. Správný řetězec lead → mandát → smlouva → akt vyžaduje nativní integraci mezi Google Ads, webovým formulářem a profesním CRM. Ve Francii 4–5 nástrojů dominuje trhu agentur a 2–3 nástroje trhu developerů.

Hlavní realitní CRM ve Francii 2026 a jejich kompatibilita s Google Ads:

  • Hektor (La Boîte Immo) — lídr podílu na trhu nezávislých agentur a malých sítí. Nativní vlastní vlastnost GCLID, čistý export CSV, stále vyspělejší API. Kompatibilní s nahráváním offline konverzí bez vlastního vývoje.
  • Apimo (Immo-facile) — mid-market agentury a sítě. Konfigurovatelná vlastní pole, datumovaný export. Vyžaduje trochu nastavení na straně webového formuláře pro přenos GCLID přes webhook.
  • Leeloo (HabitatPresto) — rostoucí síla 2024–2026. Nativní integrace se Zapier, Make, n8n. Vhodné pro agentury, které nechtějí vyvíjet.
  • Netty (LeMoniteur) — developeři nové výstavby, kompletní správa programů. Data segmentovaná podle programu/bytu, ideální pro pilotáž CAC podle programu.
  • Périclès (síť agentur) — vyhrazeno pro franšízanty, kteří ho mají jako standard. Konsolidovaný reporting pro více agentur.
  • Adapt'immo, Immopros, Krea, La Boîte Immo Premium — méně rozšířené alternativy, ale se správnými API integracemi.

Obecný postup integrace (platný pro 5 hlavních):

  1. Vytvořit vlastní vlastnost Kontakt nebo Potenciální klient nazvanou gclid (volný text, 100 znaků).
  2. Přidat do webového formuláře skryté pole gclid naplněné přes JavaScript ze uloženého Google Ads cookie.
  3. Nakonfigurovat webhook nebo API push formuláře do CRM s mapováním formGCLID → CRM.gclid.
  4. Otestovat skutečným kliknutím Google Ads + odeslání formuláře + ověření CRM (GCLID musí být viditelný ve složce potenciálního klienta).
  5. Definovat CRM statusy odpovídající konverzím k nahrání: Kvalifikovaný lead, Naplánovaná schůzka, Podepsaný mandát, Podepsaná smlouva, Notářský akt.

Kritické pravidlo: GCLID musí sledovat kontakt po celý cyklus. Pokud kontakt přejde z potenciálního klienta na kvalifikovaný lead v CRM, GCLID je zachován. Pokud se lead stane mandátem, GCLID je zachován. Jinak nahrávání offline konverzí nebude moci dohledat původní kliknutí — a veškeré sledování je rozbité.

Past deduplikace CRM :

Hektor, Apimo a Netty automaticky deduplikují karty potenciálních klientů podle telefonu nebo e-mailu. Pokud stejný kontakt vyplní 2 různé formuláře (1 prodávající + 1 kupující), karty se sloučí — a zachová se jen jeden GCLID. Nakonfigurujte CRM pro ukládání historie GCLID (více hodnot) nebo vytvořte kartu na formulář před ruční fúzí. Jinak ztratíte 15–25 % přiřazení u kontaktů, kteří obě žádosti podají.

Pro inzerenty, kteří chtějí podrobný průvodce integrací CRM na straně sledování, viz náš průvodce offline konverzemi CRM Google Ads. Metodologie je identická pro SaaS B2B a reality — mění se pouze pole a hodnoty.

Offline sledování closingu: od leadu ke smlouvě

Offline sledování v realitách sleduje stejný princip jako v SaaS B2B: nahrát finální konverzi (smlouva nebo mandát) zpět ke kliknutí původu přes GCLID a nahrát tuto konverzi do Google Ads pro kalibraci Smart Biddingu. Ale reality přidávají 2 specifika: delší konverzní okno (90–180 dní) a pluralitu konverzí k měření (schůzka, mandát, smlouva, akt).

4 offline konverze k nahrání, s hodnotou:

Optimální metoda nahrávání:

  1. Týdenní — každý pátek večer CSV export CRM: všechny změny statusu týdne (nová schůzka, nový mandát atd.). Denní není nutné — Google Ads agreguje přes rozšířené konverzní okno.
  2. Požadovaný formát CSV — sloupce: Google Click ID (GCLID), Conversion Name, Conversion Time (datum+čas ISO 8601), Conversion Value (v eurech), Conversion Currency (EUR).
  3. Nahrání přes UI nebo API — UI Google Ads (Nástroje > Konverze > Importovat) postačí pro účty < 5 000 konverzí/měsíc. API je nutné nad tímto limitem nebo pro automatizaci přes Python skript nebo Make/Zapier.
  4. Ověření — týdně ověřit, že konverze se v Google Ads nahrávají (Konverze > Importy). Max. prodleva zobrazení: 24–48 hodin.

Konfigurace rozšířeného konverzního okna:

Výchozí Google Ads přiřazuje konverze za 90 dní po kliknutí. V realitách to nestačí — smlouva se někdy podepisuje 120–150 dní po prvním vyhledávání. Je třeba rozšířit okno na minimálně 180 dní, konfigurovatelné na úrovni konverze (Konverze > Detaily > Konverzní okno). Bez toho přijdete o 18–28 % přiřazení na dlouhých cyklech.

Kalibrace Smart Biddingu na finální konverzi:

Jakmile je offline sledování vyspělé (30+ konverzí Mandát nebo Smlouva nahráno za 90 po sobě jdoucích dní), přepnout Smart Bidding z Maximize Conversions (nebo Manual CPC na začátku) na Target CPA kalibrovaný na historické CAC mandátu. Pro nezávislou francouzskou agenturu se mediánové CAC mandátu pozorované ve veřejných benchmarcích pohybuje mezi 800 a 2 000 € dle zóny a segmentu nemovitosti (základní vs. prémiová). Klasická past: kalibrovat Target CPA na CPL, ne na CAC mandátu. Invariabilní výsledek: algoritmus najde levné nezdravé leady, které nikdy nekonvertují, a skutečné CAC po 60 dnech exploduje.

Pro technické základy sledování konverzí viz náš průvodce sledováním konverzí Google Ads.

ROAS v realitách: jak měřit sektor s cyklem 6–18 měsíců

Otázka ROAS v realitách rozděluje začínající inzerenty. Mnozí pilotují na zdánlivém CPL ("moje CPL je 50 €, jsem spokojen"), což je strukturální chyba. Skutečný ROAS se měří na inkasované provizi, ne na vygenerovaném leadu. A provize se inkasuje teprve 6–18 měsíců po kliknutí Google Ads, což vyžaduje trpělivé modelování ROAS.

3 horizonty ROAS k modelování:

  • ROAS 30 dní (lead→schůzka) — čistě operační, slouží k ověření, že sledování a horní část trychtýře fungují. Cíl: 1 schůzka / 8–15 € výdajů.
  • ROAS 90 dní (lead→mandát nebo smlouva) — to je ROAS, který může Smart Bidding pilotovat s rozšířeným konverzním oknem. Cíl: 4–6× na očekávané provizi (provize / výdaje Google Ads).
  • ROAS 12 měsíců (lead→inkasovaná provize včetně odrazů) — skutečný obchodní ROAS, bere v úvahu prodejní leady, které přinesou mandát o 6 měsíců později, kupující leady, které finalizují smlouvu na další zobrazené nemovitosti. Cíl: 8–15× na vyspělých účtech.
Cesta realitního leadu 12–18 měsíců — od kliknutí k inkasovanému ROASCesta realitního leadu — od kliknutí k inkasované proviziD0KliknutíD+5SchůzkaD+30MandátD+90SmlouvaD+150AktD+360OdrazAkviziceCPL 50–160 €KvalifikaceCR schůzka 18–32 %EngagementCR Mandát 8–14 %Transformace5–12 tis. € provizeClosingInkasoNahrání Google Ads:Schůzka +50 €Mandát +5 tis. €Smlouva +8 tis. €Akt provizeRozšířené konverzní okno 180 dní povinné pro absorpci cyklu

Praktické modelování: matice 30/90/12 měsíců.

Operativní dashboard agentury seriózně pilotující Google Ads obsahuje 3 sloupce ROAS pro každou kampaň:

  • Zdánlivý ROAS za 30 dní (užitečný pro ověření sledování a zdraví horní části trychtýře).
  • Vážený ROAS za 90 dní (používaný pro pilotáž Smart Biddingu přes Target CPA mandátu).
  • Finální ROAS za 12 měsíců (používaný pro čtvrtletní rozpočtové arbitráže a rozhodnutí o škálování).

Doplňkové ukazatele ke sledování:

  • CR mandát → skutečný prodej — ne všechny agentury podepíší všechny své mandáty. Míra se pohybuje od 55 do 78 % dle kvality portfolia a trhu. Vynásobit CR Google Ads tímto faktorem pro získání skutečného finálního ROAS.
  • Mediánová prodleva mandát → prodej — v roce 2026 na FR trhu medián 90–150 dní dle zóny a segmentu. Zahrnout do rozšířeného konverzního okna.
  • Míra pozitivního odrazu — prodávající klienti, kteří se stanou kupujícími (stěhování) nebo naopak. Přidává 12–22 % kumulovaného LTV na vyspělých účtech.

Pro pilotáž na této úrovni jemnosti spusťte bezplatný audit SteerAds, který specificky hodnotí vyspělost offline sledování a kvalitu kalibrace Smart Biddingu pro vaši realitní vertikálu. Většina veřejných benchmarků má prostor pro zlepšení 25–45 % na ROAS za 12 měsíců jednoduše opravou sledovacího řetězce a kalibrace cíle.

Pro základy ROAS viz náš průvodce ROAS CPA CPC. Pro prémiová vysoce záměrová klíčová slova ("vendre maison urgent"), kde Quality Score podmiňuje náklady na akvizici, viz náš průvodce Quality Score. A pro agentury, které ještě váhají s přístupem lokálních služeb, je paralela s advokátními kancelářemi osvícením — stejná logika dlouhého cyklu na místním záměru.

Reality 2026 jsou sektorem, kde Google Ads může znovu stát masivně rentabilním, za podmínky přijetí, že jde o sport trpělivosti. Šest měsíců pro ověření kampaně, dvanáct měsíců pro úpravu alokace, osmnáct měsíců pro čisté škálování. Agentury, které budou pilotovat na inkasované provizi spíše než na hrubém leadu, získají 3–5 let náskoku před těmi, které zůstanou u zdánlivého CPL.

Zdroje

Oficiální zdroje použité v tomto průvodci:

FAQ

Mají se v roce 2026 preferovat prodejní nebo kupující leady?

Obojí, ale s oddělenými rozpočty a KPI. Prodejní lead (bezplatný odhad, mandát k prodeji) je pro agenturu stále 3–5× rentabilnější z hlediska LTV — průměrná provize na mandátu se pohybuje mezi 4 000 a 12 000 € bez DPH ve venkovských oblastech a 8 000–25 000 € v Île-de-France. Kupující lead (upozornění, prohlídka) je objemnější, ale méně udržitelný: kupující v průměru navštíví 4–7 agentur před podpisem smlouvy. Náš mediánový průměr pozorovaný na mid-market FR agenturách: 55–65 % rozpočtu Google Ads na prodejní klíčová slova ("estimation appartement", "combien vaut ma maison") a 30–40 % na geograficky cílená kupující klíčová slova. Developeři nové výstavby logiku obrátí: 80 % kupující, protože mandáty nepotřebují.

Lead formulář Google Ads nebo dedikovaná landing page pro reality?

Lead formulář pro objemný top-funnel, landing page pro kvalifikovaný bottom-funnel. Nativní Google Ads lead formulář typicky generuje 2–4× více hrubých leadů při ekvivalentním CPL, ale míra konverze lead → podepsaný mandát klesá o 40–60 % ve srovnání s landing page. Důvod: předvyplněný formulář zachytí vlažné záměry (uživatel, který jen klikl bez přemýšlení), zatímco landing page filtruje úsilím. Naše metoda pro agentury: lead formulář na informační klíčová slova ("prix au m2 [město]"), landing page na transakční klíčová slova ("vendre maison [město] urgent"). Pro developery nové výstavby se showroomem vždy landing page — kvalita formuláře podmiňuje fyzické setkání.

Jak měřit ROAS Google Ads na cyklu 6–18 měsíců v realitách?

Nahráváním offline konverzí z CRM zpět ke kliknutí původu přes GCLID. Správný řetězec: aktivované automatické označování Google Ads, zachycení GCLID ve formuláři, uložení ve vyhrazené vlastnosti Kontaktu v Leeloo, Apimo nebo Hektor, poté týdenní nahrání podepsaných obchodů (smlouva, mandát, prodej) do Google Ads přes rozhraní offline konverzí nebo API. Výchozí okno zpětného pohledu Google Ads je 90 dní — pro reality to nestačí. Aktivujte rozšířené okno na minimálně 180 dní a pilotujte Smart Bidding na konverzi podepsané smlouvy, ne na hrubý lead. Bez tohoto nastavení optimalizujete na nezdravé leady a skutečné CAC je 3–5× vyšší než zobrazené CPL.

Jaký minimální měsíční rozpočet pro Google Ads v realitní agentuře v roce 2026?

1 200–2 500 €/měsíc minimum pro seriózní 90denní test v jediné obchodní zóně (1 střední město nebo 2–3 hustě osídlené městské čtvrti). Pod touto hranicí zůstává objem konverzí nedostatečný pro pilotáž Smart Biddingu na konkurenčních klíčových slovech ("agence immobilière [město]" je pravidelně na 4–8 € CPC v napjaté zóně). Nad 5 000 €/měsíc se prioritou stává vyzrálost offline sledování a diverzifikace klíčových slov s dlouhým ocasem podle mikročtvrti. Agentury, které v roce 2026 dobře škálují, obvykle přesahují 8 000–15 000 €/měsíc ve 1–3 zónách a zachytí 12–20 % mandátů svého sektoru digitálně.

Je Performance Max relevantní pro realitní agenturu?

Opatrně a teprve po vyzrálé Search. PMax je lákavý pro škálování top-funnelu (odhad, upozornění), ale přináší 2 problémy v realitách: kanibalizace Search brandu je vysoká (uživatelé po fyzickém kontaktu s agenturou často zadají název agentury), a feed realitního produktu není standardizovaný Google Merchant — většina agentur nemá co PMaxu poskytnout ve strukturovaných signálech. Naše metoda: žádný PMax před 90 dny vyzrálé Microsoft + Google Search, povinné vyloučení značky od aktivace a přísný strop na 25–30 % celkového rozpočtu. Nad tímto limitem PMax skupuje leady již získané přes místní SEO a Google Business Profile.

Ready to optimize your campaigns?

Start a free audit in 2 minutes and discover the ROI potential of your accounts.

Start my free audit

Free audit — no credit card required

Keep reading