SteerAds
BOFUGuideGoogle Ads

Google Ads pro ortodoncii a estetickou stomatologii 2026

Příručka PPC pro prémiovou stomatologii 2026: klíčová slova Invisalign, implantáty a proměna úsměvu; strategie financování; srovnávací nákupy po pádu Smile Direct; lokální a procedurální architektura; benchmarky CPA a LTV pro ortodoncii a estetickou stomatologii.

Angel
AngelStrategy & Audit Lead
···13 min čtení

Prémiová stomatologie — ortodoncie, estetická stomatologie a zubní implantáty — zaujímá jedinečné místo v PPC pro zdravotní péči. Tickety se pohybují od 4 500 USD za případy Invisalign až po 50 000 USD za procedury implantátů celého oblouku. LTV pacientů dosahuje 8 500–22 000 USD za 5–7 let. Rozhodovací cykly jsou dostatečně krátké (14–90 dní), aby Smart Bidding po natrénování fungoval dobře, ale dostatečně dlouhé, aby financování a signály důvěry materiálně ovlivňovaly konverzní míru. Příručka 2026 je formována pádem Smile Direct Clubu (který přerozdělil 200 milionů USD výdajů na průhledná rovnátka v USA), dozráváním Invisalign v ordinaci jako dominantního ortodontického kanálu a rychlou expanzí Local Services Ads do dalších zubních specialit.

TL;DR — pět věcí, které rozhodují o prémiovém zubním účtu :
  1. Samostatné kampaně Invisalign, implantátů a estetické stomatologie; ekonomika se liší.
  2. Vsaďte na sdělení o důvěře a dohledu po uzavření Smile Direct.
  3. Local Services Ads dodává leady o 25–40 % levněji na způsobilých trzích.
  4. Optimalizujte Smart Bidding k přijatému léčení, nikdy k odeslaným formulářům.
  5. LTV pacienta 8 500–22 000 USD podporuje CPA 250–700 USD na případ.

Tato příručka je určena pro ortodontické, estetické stomatologické a implantátové praxe provozující Google Ads v USA, Velké Británii, EU, GCC a APAC. Chcete-li porovnat svůj účet s CPA na proceduru, LTV a kvalitou signálů Smart Bidding, spusťte náš bezplatný 5osový audit Google Ads.

Aktualizováno: 2026-05-09 o aktuální efekty pádu Smile Direct Clubu, architekturu sledování po Consent Mode v2 a benchmarky CPA pro stomatologii 2026.

Proč ortodoncie a estetická stomatologie potřebují vlastní příručku

Tři strukturální rozdíly od PPC pro obecnou stomatologii:

1. Tickety a marže pokrývají obrovský rozsah. Bělení za 400 USD, Invisalign za 5 500 USD, jednotlivý implantát za 4 500 USD, implantáty celého oblouku za 35 000 USD, proměna úsměvu za 25 000 USD. Ekonomika CPA vhodná pro jednu proceduru vyčerpá jinou. Sdružení do jedné kampaně připravuje Smart Bidding o čistý signál.

2. Záměr financování je hlavním segmentem. Jen málokdo platí hotovostí 5 000–50 000 USD. CareCredit, Sunbit, Cherry a regionální finanční partneři jsou integrováni do nákupní cesty. Klíčová slova financování ('financování Invisalign', 'splátkový plán zubního implantátu') konvertují 1,4–2,0x lépe než klíčová slova pouze procedurální.

3. Srovnávací nákupy se po Smile Direct změnily. Uzavření Smile Direct Clubu v prosinci 2023 odstranil největšího jednotlivého inzerenta v prostoru průhledných rovnátek. Srovnávací dotazy ('Invisalign v ordinaci vs DTC', 'jsou domácí rovnátka bezpečná') vzrostly a zůstávají zvýšené. Poskytovatelé Invisalign v ordinaci, kteří vytvořili vstupní stránky o důvěře a dohledu, zachycují tento srovnávací provoz při vysokém CVR.

Kombinovaný efekt: prémiové zubní účty, které segmentují podle úrovně procedur, vsází na sdělení o důvěře a integrují finanční partnery, výrazně překonávají obecné přístupy 'nejlepší zubař v okolí'.

Sada klíčových slov: Invisalign, implantáty, proměna úsměvu, financování

Pro širší kontext benchmarků se podívejte na naši matici CPC podle odvětví a regionu.

Pád Smile Direct Clubu a posun ve srovnávacích nákupech

Smile Direct Club se uzavřel v prosinci 2023 a odstranil přibližně 200 milionů USD ročních výdajů na reklamu průhledných rovnátek v USA. Tři pozorovatelné efekty v aukci v letech 2024–2026:

Efekt 1 — Generické CPC průhledných rovnátek klesly. Generické termíny 'clear aligners', 'teeth aligners' zaznamenaly snížení CPC o 15–30 % po odchodu největšího nabízejícího. Poskytovatelé Invisalign v ordinaci a jiné DTC alternativy (Byte, AlignerCo) absorbovaly pouze část uvolněné reklamní plochy.

Efekt 2 — Srovnávací dotazy prudce vzrostly. 'Invisalign v ordinaci vs DTC', 'jsou domácí rovnátka bezpečná', 'proč se Smile Direct uzavřel' a podobné srovnávací dotazy vzrostly o 80 % koncem roku 2023 a zůstávají 40–60 % nad úrovněmi před uzavřením.

Efekt 3 — Konverzní míry konzultací v ordinaci vzrostly. Důvěra spotřebitelů v DTC klesla po uzavření (pacienti s plány v průběhu léčby zůstali bez kontinuity péče). Poskytovatelé Invisalign v ordinaci hlásili zvýšení míry rezervace konzultací o 20–35 % z výdajů na reklamu průhledných rovnátek.

Důsledky pro strategii účtu v roce 2026. Vytvořte dedikovanou reklamní skupinu pro srovnávání s vstupními stránkami věnovanými bezpečnosti, dohledu a kontinuitě. Vsaďte na sdělení o dohledu lékaře v reklamních textech Invisalign. Zachycujte provoz se záměrem financování, který dříve směřoval k DTC plánům. Urychlete zavedení Local Services Ads kde je způsobilost.

Lokální a procedurální architektura účtu

Jednopobočná jednolékařská praxe. Jeden MCC, jeden účet, jedna kampaň na klastr procedur (Invisalign, implantáty, estetika, záměr financování, značka). Celkem 5–7 kampaní.

Jednopobočná vícedoktorská praxe. Jeden účet, reklamní skupiny na lékaře ve značkových a vysoce CPC procedurálních kampaních. Variance Quality Score plyne z recenzí a přihlašovacích údajů lékaře.

Regionální praxe s více pobočkami. Jeden účet na pobočku pro oddělené fakturování a reporting na pobočku. Sdílené seznamy záporných klíčových slov na úrovni MCC. Volitelná cross-pobočková značková kampaň.

DSO (Aspen, Heartland, Smile Brands, regionální DSO). Účet na klastr regionů, dedikované účty specializace procedur (implantáty celého oblouku si zaslouží vlastní účet v měřítku), centralizovaný CRM napájející všechny účty. V případě složitosti více poboček se podívejte na náš průvodce pro více poboček.

Klíčová slova financování a integrace s partnery plateb pacientů

Vyhledávací chování se záměrem financování je hlavním segmentem prémiového zubního provozu. Fond nabízejících je užší než u procedurálních termínů (CPC jsou o 15–30 % nižší) a konverzní míry jsou vyšší, protože potenciální pacient řeší problém financování pro proceduru, o které se již rozhodl.

Vzory klíčových slov financování:

  • "[Procedura] financování" / "[procedura] splátkový plán"
  • "CareCredit [procedura]" (specifické pro USA)
  • "[Procedura] bez kontroly bonity" / "[procedura] měsíční splátka"
  • "Sunbit stomatologie" / "Cherry zubní financování" / "LendingClub Patient Solutions"
  • Regionální: "Klarna stomatologie UK", "parcelado implante dentário Brazílie"

Požadavky na integraci vstupní stránky:

  • Logo finančního partnera výrazně nad linií ohybu
  • Kalkulátor měsíčních splátek vázaný na ceny procedur
  • CTA s předběžnou kvalifikací (měkká kontrola bonity, bez závazků)
  • Transparentnost cen procedur (rozsah nebo od)

CTA s předběžnou kvalifikací zvyšuje míru objednaných konzultací o 15–25 % oproti obecnému sdělení 'financování k dispozici'.

Ekonomika CPA na proceduru a LTV pacienta

Zdravé poměry LTV:CAC pro prémiovou stomatologii: minimum 4x, 5–8x typické pro zralé účty s optimalizací přijatého léčení. Pod 3x kanál neospravedlňuje pokračující investice. Použijte náš kalkulátor CPA k modelování plně naloženého CPA na proceduru a náš kalkulátor LTV k modelování 5–7leté hodnoty pacienta.

Sledování konverzí: lead, konzultace, přijaté léčení, dokončené

Čtyřstupňová architektura sledování pro prémiovou stomatologii:

Stupeň 1 — Lead. Odeslání formuláře nebo hovor. Standardní konverzní tag Google Ads. Počítáno jako primární ve fázi raného účtu.

Stupeň 2 — Objednaná konzultace. Potvrzená schůzka v kalendáři. Nahrávání offline konverzí přes gclid.

Stupeň 3 — Přijaté léčení, zaplacená záloha. Pacient se finančně zavázal. Optimální cíl optimalizace Smart Bidding v zralých účtech.

Stupeň 4 — Dokončené léčení. Provedená procedura. Konečná konverze nahraná s hodnotou příjmů (cena procedury plus veškeré doplňky).

Většina prémiových zubních praxí používá Dentrix, Eaglesoft, Open Dental, Curve Dental nebo Modento s integrací API s Google Ads. Týdenní kadence nahrávání je přijatelná pro malé praxe; denní kadence pro účty vydávající více než 20 000 USD/měsíc.

Pro základy sledování se podívejte na náš průvodce server-side trackingem a průvodce sledováním konverzí.

Architektura DSO pro více poboček

Dental Service Organizations (DSO) — Aspen Dental, Heartland Dental, Smile Brands, Pacific Dental, regionální sítě — fungují v měřítku, které vyžaduje odlišná architektonická rozhodnutí:

Struktura účtu. Jeden účet na klastr regionů, jedna kampaň na klastr procedur v každém regionu. 8–12 účtů typické pro DSO se 200 pobočkami. Sdílené seznamy záporných klíčových slov na úrovni MCC.

Centralizované vs distribuované. Centralizovaný nákup médií s alokacemi rozpočtu na pobočku funguje pro většinu DSO. Distribuované (manažeři praxí na pobočku ovládají) typicky dosahuje horších výsledků, protože signál Smart Bidding se fragmentuje na malých účtech.

Ochrana značky. Kampaně značky DSO jsou na úrovni sítě; kampaně značky na pobočku se vrství pod ně tam, kde existuje individuální branding ordinace.

Local Services Ads v měřítku. Registrace LSA na pobočku vyžaduje ověření licence na pobočku, pojištění, prověření záznamu o bezúhonnosti. Většina DSO žádá o LSA ve všech způsobilých pobočkách a centrálně směruje leady.

Reporting cross-pobočkový. Dashboardy Looker Studio agregují výkon na pobočku do pohledů celé sítě. Manažeři praxí na pobočku vidí vlastní dashboardy.

Časté chyby, které udržují CPA na neudržitelné úrovni

Chyba 1 — Jedna kampaň pro všechny procedury. Smart Bidding nemůže optimalizovat k různým CPA v jedné kampani. Vždy oddělujte.

Chyba 2 — Optimalizace k odeslaným formulářům. Optimalizace odeslaných formulářů při CPC 25–80 USD produkuje výsledky na úrovni agregátoru leadů. Vždy odesílejte zpět přijaté léčení.

Chyba 3 — Ignorování Local Services Ads. Praxe na způsobilých trzích, které přeskakují LSA, nechávají leady o 25–40 % levnější ležet ladem.

Chyba 4 — Obecná domovská stránka jako vstupní stránka. Snižuje konverzi o 30–50 %. Vytvářejte dedikované vstupní stránky na klastr procedur.

Chyba 5 — Žádná kampaň se záměrem financování. Konverzní míra 1,4–2,0x při CPC o 15–30 % nižším. Povinný segment.

Chyba 6 — Performance Max pro chirurgické implantáty. Neprůhlednost umísťování reklam vytváří riziko souladu a značky. Držte se Standard Search.

Chyba 7 — Výchozí 30denní konverzní okna. Cykly prémiové stomatologie trvají 30–90 dní; 30denní atribuce podpočítává přijaté léčení o 15–25 %.

Chyba 8 — Žádné pozicionování po pádu Smile Direct. Poskytovatelé Invisalign v ordinaci, kteří neřeší srovnávací dotazy, přicházejí o 20–35% nárůst konverzí.

Nejnákladnější chyba v prémiovém zubním PPC :

Zacházení s Invisalign, jednotlivými implantáty, implantáty celého oblouku a estetickou stomatologií jako s jednou kampaní. Smart Bidding hladoví na smíšených CPA signálech a CPA roste pro procedury s vysokou marží, zatímco procedury s nízkou marží přespotřebovávají. Vždy segmentujte podle klastru procedur.

Citujte nás :

Tato příručka PPC pro prémiovou stomatologii je čtvrtletně aktualizována společností SteerAds. Poslední aktualizace: 2026-05-09. Benchmarky CPA, LTV a CPC jsou mediány panelu 2025–2026 z ortodontických, esteticky stomatologických a implantátových účtů v USA, Velké Británii a GCC vydávajících 3 000–300 000 USD/měsíc. Efekty pádu Smile Direct Clubu jsou pozorovány v americké aukci průhledných rovnátek v letech 2024–2026.

Pro doplňkovou četbu se podívejte na naši příručku PPC pro zdravotní péči, náš průvodce Local Services Ads a náš průvodce pro více poboček. Pro audit prémiového zubního účtu na základě benchmarků CPA na proceduru spusťte náš bezplatný 5osový audit Google Ads, modelujte LTV pacienta naším kalkulátorem LTV nebo mluvte s naším podnikovým týmem přes kontakt.

Zdroje

Oficiální zdroje použité v tomto průvodci:

FAQ

Jaké je zdravé CPA pro případy Invisalign a implantátů v roce 2026?

Benchmarky CPA pro prémiovou stomatologii 2026: Invisalign (plný případ, ticket 4 500–8 500 USD) — 180–450 USD náklad-na-přijaté-léčení v USA, 100–250 GBP ve Velké Británii, 600–1 400 AED v GCC. Jednotlivý zubní implantát (3 500–6 500 USD za zub) — 220–550 USD v USA, 120–280 GBP ve Velké Británii, 700–1 800 AED v GCC. All-on-4 / All-on-X (25 000–50 000 USD celý oblouk) — 850–2 400 USD v USA, 450–1 200 GBP ve Velké Británii. Balíčky proměny úsměvu (15 000–45 000 USD) — 650–1 800 USD v USA. Klíčovým ukazatelem je LTV pacienta — pacienti Invisalign se s pravděpodobností 60–75 % vrací na estetické ošetření, čímž efektivní LTV roste na 8 500–18 000 USD.

Jak se Google Ads pro estetickou stomatologii změnily po uzavření Smile Direct Clubu?

Uzavření Smile Direct Clubu v prosinci 2023 přesunulo přibližně 200 milionů USD výdajů na reklamu průhledných rovnátek zpět do aukce mezi poskytovatele služeb v ordinaci (weby Invisalign Doctor, Spark, sítě ClearCorrect) a konkurenční DTC alternativy. Tři pozorovatelné efekty v letech 2024–2026: (1) generické CPC 'clear aligners' klesly o 15–30 % po odchodu největšího jednotlivého nabízejícího, (2) srovnávací dotazy 'Invisalign v ordinaci vs DTC' vzrostly o 80 % a zůstávají zvýšené, (3) důvěra spotřebitelů v DTC klesla, čímž se zvýšily konverzní míry konzultací v ordinaci o 20–35 %. Strategie účtu: vsaďte na sdělení o důvěře a dohledu, zachycujte srovnávací dotazy dedikovanými vstupními stránkami, rozšiřte pokrytí klíčových slov spojených s financováním.

Mají ortodoncie a estetická stomatologie sdílet kampaně?

Obecně ne, přes určité překrývání. Ekonomika ortodoncie a estetické stomatologie se natolik liší, že odůvodňuje samostatné kampaně: rozhodnutí o Invisalign zahrnují 30–90 denní zvažování, tickety 4 500–8 500 USD, často financované; estetická stomatologie (fazety, bělení, proměna úsměvu) zahrnuje 14–60 denní zvažování s vyšší variancí na proceduru (800 USD bělení vs 45 000 USD proměna). Pro malé praxe je separace v rámci jednoho účtu přijatelná; DSO s více pobočkami těží ze samostatných účtů. Implantáty si zaslouží vlastní kampaň bez ohledu na vše ostatní — CPC implantátů je 1,5–2,5x vyšší než CPC Invisalign a profil pacienta se liší.

Stojí klíčová slova financování za cenovou prémii pro prémiovou stomatologii?

Ano, klíčová slova financování konvertují 1,4–2,0x lépe než klíčová slova pouze procedurální pro prémiové zubní ošetření. Vzory, které fungují: 'financování Invisalign', 'splátkový plán zubního implantátu', 'CareCredit stomatologie', 'Invisalign bez kontroly bonity', 'měsíční splátka Invisalign'. Vstupní stránky by měly integrovat CareCredit (USA), Sunbit, Cherry, LendingClub Patient Solutions nebo regionální finanční partnery s kalkulátory měsíčních splátek. CTA s předběžnou kvalifikací (měkká kontrola bonity) zvyšuje míru objednaných konzultací o 15–25 % oproti obecným sdělením o financování.

Jaká je správná strategie nabídek pro prémiovou stomatologii?

Ruční CPC po dobu prvních 30 dní při sběru dat, poté Maximalizace konverzí po dobu 30–60 dní, pak Cílové CPA jakmile je stabilní objem konverzí (více než 30 měsíčně na kampaň) na místě. tROAS funguje pouze tehdy, když se offline konverze přijatého léčení vrací s příslušnými hodnotami konverzí; bez tohoto signálu Smart Bidding optimalizuje k odeslání formulářů a kvalita leadů stagnuje. Vyhněte se Performance Max pro kampaně chirurgických implantátů (neprůhlednost umísťování reklam vytváří riziko souladu a expozice značky). Standard Search plus Local Services Ads je dominantní sestava 2026.

Jak důležité jsou Local Services Ads pro estetickou stomatologii?

Velmi. LSA dodává předem prověřené místní leady typicky o 25–40 % levněji než Search pro klíčová slova obecné a estetické stomatologie na způsobilých trzích USA. Pokrytí: většina amerických metropolitních oblastí, rozšiřuje se do Kanady. LSA nepokrývá většinu chirurgických implantátů ani procedur celého oblouku — pro ty zůstává primárním Standard Search. Standardní alokace 2026 pro prémiové zubní praxe: 40–55 % Standard Search, 25–35 % LSA kde je způsobilost, 10–20 % Microsoft Ads (cílení na pracoviště LinkedIn užitečné pro pozicionování proměny úsměvu pro vedoucí pracovníky), 5–10 % Demand Gen pro povědomí.

Jaké je LTV pacienta Invisalign oproti pacientovi jedné estetické procedury?

LTV pacienta Invisalign dosahuje 8 500–18 000 USD za 5–7 let (počáteční Invisalign 4 500–8 500 USD plus 60–75% pravděpodobnost návratu na bělení, retenéry, občasné estetické ošetření a doporučení členů rodiny). LTV pacienta jedné fazety: 6 500–14 000 USD (počáteční 8 000–25 000 USD plus 35–50% pravděpodobnost návratu na další estetické ošetření, retenéry, údržbu). LTV pacienta s implantátem: 9 500–22 000 USD (počáteční procedura plus 70–85% pravděpodobnost návratu na čištění, další implantáty, progrese celého oblouku). LTV odůvodňuje stropy CPA 250–700 USD pro tyto procedury.

Jaký je minimální rozpočet pro prémiovou zubní praxi?

Praktické minimum: 4 000–10 000 USD/měsíc pro jednopoboční jednolékařskou prémiovou zubní praxi v metropolitních oblastech USA tier-1, 2 500–6 000 USD v tier-2/3. Pod touto částí klíčová slova procedur s CPC 25–80 USD vyčerpají Smart Bidding. DSO s více pobočkami typicky vydávají 15 000–80 000 USD/měsíc na region. Sítě na úrovni Aspen Dental / Heartland Dental / Smile Brands vydávají více než 300 000 USD/měsíc na region. Prémiové kliniky v Dubaji/SAE: 18 000–80 000 AED na pobočku. Rozpočet by měl počítat s 90denní učební fází, ne s ROI v prvním týdnu.

Ready to optimize your campaigns?

Start a free audit in 2 minutes and discover the ROI potential of your accounts.

Start my free audit

Free audit — no credit card required

Keep reading